Fotografie: jak vytvořit webové stránky za jeden den

Potřebujete pro vaše podnikání webové stránky pro prezentaci služeb či produktů? Na internetu najdete spoustu informací o tvoření webu a nabídek od různých programátorů, ovšem v případě, že chcete jen malé webové stránky, nevyplatí se vám za ně platit spoustu peněz.

Vytvořte si vlastní webové stránky za jeden den a neplaťte vysoké částky za tvorbu webu. V případě, že chcete působit jako profesionál, bez “pěkné vizitky” na internetu se neobejdete.

Jak vytvořit webové stránky za jeden den?

Vytvořit si webové stránky za jeden den není nemožné, nicméně nepočítejte s tím, že v ten stejný den vám na něj začnou chodit návštěvníci. To je až další krok. Nejprve tvořte pak začněte řešit návštěvnost.

Registrace domény a webhostingu

V první řadě budete potřebovat doménu a webhosting. Doporučuji objednat Wedosu až do konce letošního roku (2020) nabízí 50% slevu na registraci eu domény. Stačí do objednávky zadat kód slevy EU6504Z4VT.

Máte tak zajištěnou podporu 24 hodin denně. Odpověď na vaše dotazy budou u vás do pár minut a mé zkušenosti jsou takové, že vše je velmi rychle dořešeno k mé spokojenosti.

Jak objednat doménu a webhosting u Wedosu?

Nejprve je nutná registrace a hned poté můžete začít.

Než se pustíte do objednávání, měli byste už vědět, jak se bude jmenovat váš web a ověřit si volné domény a pozor i registrované domény. To vše uděláte na stránkách Wedosu velmi jednoduše.

Jak na to krok po kroku a co získáte?

 • Nejprve se proklikněte na stránky wedos – ZDE.
 • Zaregistrujte se – budete mít díky tomu přehled všech domén a webhostingů pod jedním účtem
 • Ověřte doménu – tedy URL, kterou chcete, aby vaše webové stránky měly jako hlavní např. “kaprdoma.cz” atd. Název by měl jasně určovat obor, v kterém podnikáte. Jednoslovný max. dvou slovný výraz, který jasně identifikuje, o co se jedná. V mém případě – kapr doma – by mohla být stránka pro všechny milovníky kaprů a rady a tipy pro ně, jak se o kapry starat doma atd.
 • V případě, že je doména dostupná a volná, ukáže se vám cena a další možnosti, které jednoduše odkliknete. Vše je interaktivní a nemusíte se bát, že něco pokazíte.
 • Pak už vás čeká pouze platba za doménu. Zaplatit můžete rok i 10 let. To záleží na vás.
 • V registraci domény si rovnou můžete odkliknout i že chcete objednat placený webhosting. Jakmile dokončíte objednávku domény, odkáže vás to na formulář pro objednání webhostingu a opět pouze vyplníte nutná políčka a přejdete k platbě.
 • Po úhradě platby vás čeká ještě nainstalování wordpressu, který jednoduše zvládnete opět přes wedos. Existují i jiné způsoby, ale tento je nejrychlejší a zároveň nejjednodušší.
 • Nejprve si najdete webhosting a prokliknete se jim.
 • V levém sloupečku najdete na instalátor aplikací
 • Po prokliku najdete wordpress a nainstalujete
 • Hotovo – nyní počkáte až se wordpress doinstaluje
 • Jakmile bude worpress nainstalovaný, můžete se přihlásit do administrace a začít vybírat šablony na web

Takto si velmi rychle vyrobíte webové stránky. Další prací bude výběr šablony, převod na https (pokud jste si nezřídili rovnou) a pak už jen namyslet strukturu webu, obsah a máte téměř hotovo.

Nebuďte na tvoření webových stránek sami

Pravdou je že jsem popis úkonů zkrátila na minimum a tomu kdo tvoří webové stránky poprvé, to nemusí být hned jasné.

Proto doporučím online kurz, kde v prvních lekcích zdarma máte tento postup detailně vysvětlen a názorně ukázán.

Nemusíte nikde pátrat ani hledat na Google nápovědy. Navíc neplatíte, dokud si kurz nevyzkoušíte a díky prvním lekcím, zjistíte zdarma víc, než jen teorii a odkazy na další návody.

V podstatě získáváte video návody na vytvoření jednoduchého webu zdarma. Jenom se musíte zaregistrovat.

Tvořte webové stránky s pomocí online kurzu

Samotná tvorba webu je záležitost na den, ale tím to samozřejmě nekončí. Web je potřeba obsahově plnit kvalitními informacemi pro čtenáře, investovat do linkbuildingu a pracovat na SEO úpravách webu.

Tip: přečtěte si také článek “Jak navýšit pozice webu ve vyhledávačích s pomocí správných klíčových slov?”

V případě, že máte web, který vypadá pěkně, ale nechodí na něj taková návštěvnost, jakou byste si představovali, ozvěte se. Vymyslíme obsah pro váš web, který budou milovat čtenáři i vyhledavače.

Kontakt – napište mi